انتخاب لباس عروسی


انتخاب لباس عروسی

خاطرانگیزترین لباسی که هر خانم در زندگی خود می پوشد، لباس سپید عروسی است. برای انتخاب لباس عروس تا حد ممکن باید توجه کرد.

گذشته از جنس پارچه ، دوخت ، مدل، سنگ دوزیها و در کل طراحی لباس عروسی نکاتی وجود داردکه شما را در خرید یک لباس مناسب برای عروس یاری می کند. طراحان لباس عروس نیز تنها به مدل لباس و تناسب آن با فرد تاکید دارند،ولی مکان خرید، زمان ، بودجه لباس و ... باید مورد توجه قرار بگیرد.

مجلات مختلف عروس، مزون‌های لباس عروس، سایت‌های مخصوص عروسی و... همه را نگاه كنید تا یك ایده خوب در رابطه با لباس‌تان پیدا كنید.

 

در قدم اول شما باید بدانید چگونه لباسی می‌خواهید: یك لباس كلاسیك یا مدرن آستین‌دار یا...

در این مرحله شرایط اتاق عقد خود را نیز در نظر بگیرید، یادتان نرود زمان و فصل عروسی شما نیز در مدل لباس شما موثر است.

اگر وقت دارید برای انتخاب لباس عروس با یك طراح لباس خوب درباره اینكه چه مدل لباسی برای اندام چهره شما مناسب است، مشورت كنید.

قبل از اینكه به خیاط خود سفارش لباس عروسی دهید، حتما به همراه یك دوست یا مادرتان نمونه لباس عروس‌های خیاط را ببینید.

حتما چه در مرحله پرو چه در مرحله انتخاب خیاط از نظرات فرد دیگری مثل مادر یا دوست مشورت بخواهید.

هنگام انتخاب لباس عروس مدل‌های مختلف را حتما پرو كنید؛ ممكن است مدلی را كه فكر می‌كنید به شما نمی‌آید، وقتی می‌پوشید فوق‌العاده زیبا باشد.

در تصمیم‌گیری به هیچ وجه عجله نكنید. اگر از لباسی خوش‌تان آمد، برای خرید آن عجله نكنید. بهتر است یك یا 2 روز درباره آن فكر كنید و بعد لباس را بخرید.

اگر های لباس عروس:

اگر لباس ایده‌آل خود را پیدا كردید و خریدید به هیچ وجه دیگر لباس‌ها را پرو نكنید. بعد از خرید لباس می‌توانید به سراغ خرید كفش و... بروید.

اگر بازوها و سرشانه‌های بزرگ و قطوری دارید، نباید لباس مدل دکلته را سفارش دهید. در عوض لباس‌تان یا آستین کوتاه یا آستین حلقه‌ای باشد.

اگر می‌خواهید ظاهر بهتری داشته باشید بهتر است از مدل ماهی استفاده کنید.

اگر می‌خواهید بالاتنه‌تان را کلا جمع‌وجورتر کنید و ظریف ‌تر به نظر برسید باید لباسی با نیم‌تنه گن شکل و تنگ و دامنی را که از کمر پف ‌دار است، برگزینید.

اگر سلیقه شما در هیچ یک از دسته‌های بالا قرار نمی‌گیرد، بهتر است سراغ این مدل ساده و کشیده بروید، زیرا بر بیشتر اندام‌ها می‌نشیند و ظرافت یک عروس را نشان می‌دهد.

اگر پایین تنه تان بزرگ است باید به دنبال لباس هایی که از زیر سینه گشاد می شوند، باشید

اگر می خواهید برجستگی های اندام خود را نشان دهید، بهتر است از مدل ماهی استفاده کنید.

اگر هم در هیچ یک از دسته های بالا قرار نمی گیرد، بهتر است سراغ یک مدل ساده و کشیده بروید زیرا بر بیشتر اندام ها می نشیند و ظرافت یک عروس را نشان می دهد.

از آرایشگر خود چه بخواهید؟

همان دقتی که در انتخاب مدل لباس و تاج و تور عروس خود به خرج ‌می‌دهید؛بیشتر و عمیق تر باید در انتخاب آرایشگاه ، نوع آرایش و مدل موی خود نداشته باشید چون اهمیت آنها در زیبایی و جلوه شما بیشتر نباشد، کمتر نیست.

برای بهترین انتخاب نکات ریزی وجود دارد که ‌می‌توانید مدنظر داشته باشید.هنگام مراجعه به آرایشگاه در کنار آلبوم‌های عروس از آرایشگر بخواهید که مدل‌های قبل و بعد را ببینید و قضاوت اصلی را براساس آن مدل‌ها انجام دهید.

اطلاعات درستی درباره مراسم خودتان به آرایشگر بدهید مثلا ساعت مراسم، عکاسی در محیط  داخلی و خارجی، محل برگزاری مراسم و....؛ همه این اطلاعات در تصمیم آرایشگر برای نوع آرایش و مواد آرایشی که به کار ‌می‌برد نقش دارد.

ایده آل‌های خودتان از آرایش عروس را با او مطرح کنید. اگر تصور نادرستی داشته باشید، او با توضیحاتش شما را قانع خواهد کرد.

 

انتخاب سبک آرایش عروس تا حد زیادی تابع جریان مد روز است؛ مثل این روزها که آرایش‌های سبک اروپایی جای خودشان را به آرایش‌های سنگین خلیجی داده اند اما مهارت آرایشگر در یکسان سازی صورت شما، از بین بردن جای لک و جوش احتمالی و... بسیار مهم است.

در انتخاب مدل موی عروس، دست شما باز است تا از میان هزاران مدل مو انتخاب کنید.برای روز عروسی شینیون انتخاب مطمئن تری است چون احتمال خراب شدن کمتری دارد.

اما هماهنگی شنیون، لباس و تور شما مهم است. اگر اختلاف قد کمی ‌با داماد دارید بهتر است سراغ مدل‌های شنیون که بالای سر بسته ‌می‌شوند، نروید.

اگر لباس شما دکلته است، ‌می‌توانید از شنیون‌های باز که روی شانه هم ‌می‌ریزند انتخاب کنید اما در لباس‌های یقه دار، بسته شدن مو به زیبایی بیشتر شما کمک ‌می‌کند.دسته بندی دانستنی: