لباس مناسب سفر


لباس مناسب سفر

وقتی می گوییم هوشمندانه از چه چیزی صحبت می کنیم؟ مثلا لباس هایی همچون کت چرم چه برای خانم ها و چه برای آقایان، انتخابی هوشمندانه است زیرا هم ظاهر خاص و جذابی دارد و هم با لباس ها و کفش های مختلفی می توان آن را ست کرد. لباس های گرمی همچون هودی، پلیور، شلوار جین تیره، بوت و نیم بوت های چرم و یا جیر تیره و حتی کفش های اسپرت ورزشی می توانند انتخاب هایی هوشمند در انتاخاب لباس مناسب سفر برای خانم ها و آقایان باشند.

 

 

این که می گوییم خوش پوشی و خوش تیپ بودن استانداردهای خاص خود را دارد، به این معنی نیست که سلیقه و راحتی و به قولی هر چی دلم می خواد می تونم و می پوشم های شما زیر سوال برود! نه، منظور این است که با توجه به استانداردهایی خاص، بهترین و البته راحت ترین و دلچسب ترین انتخاب لباس را داشته باشید. هیچ وقت فکر نکنید که شما مجبورید که حتما از کت چرم و یا شلوار جین سرمه ای تیره استفاده کنید! این ها تنها پیشنهادهایی هستند که معمولا بر روی اکثر افراد جواب خود را پس داده اند و معمولا هم سلیقه ی بیشتر افراد هستند. در هر صورت بهتر است که در هنگام سفر لباس بیرون مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید زیرا، این کار باعث می ‌شود در سفر اعتماد ‌به ‌‌نفس بیشتری داشته باشید.

هدفتان را از انتخاب لباس مناسب برای سفر مشخص کنید!

اگر قرار است تا در طول سفر خود تنها به گشت و گذار در جاذبه های توریستی بگذارانید باید نوع انتخاب لباستان با زمانی که ممکن است به مهمانی و یا یک قرار رسمی بروید فرق داشته باشد.

 

 

برای انتخاب رنگ لباس مناسب سفر همچنان اولویت شما نسبت به زمانی که می خواهید به سفر بروید، فرق می کند. بهار، تابستان، پاییز و زمستان هر کدام رنگ بندی های خاص و مناسب خود را می طلبند. خوبی این قسمت در این جا است که اگر واژه ی رنگ بندی مناسب مثلا برای بهار را در موتورهای اینترنتی جستجو نمایید، نتایج بسیاری دریافت خواهید کرد که شما را در راه انتخاب رنگ مناسب برای لباس هایتان کمک کند.

البته نباید از ترندها بگذرید زیرا در مد و لباس پوشیدن مخصوصا ترندهای رنگی بسیار تاثیرگذارند و پالت های رنگی مختلفی را به افراد معرفی می کنند. به صورت کلی اگر بخواهید رنگ مناسب برای فصل زمستان که مناسب برای سفر هم هم باشد را برای شما مثال بزنیم از ترکیب خاکستری و مشکی یا سبز ارتشی و رنگ های تیره، طوسی متمایل به فیلی و صورتی کمرنگ و پاستلی بسیار مد و ترند هستند البته نباید از بسیاری از ترکیب های دیگر گذشت.

مدل مو و آرایش مناسب

این که از واژه ی آرایش در این قسمت استفاده کردیم دلیل بر این نیست که آقایان می توانند تا از این قسمت از مطلب لباس مناسب سفر بگذرند بلکه، این قسمت برای آن ها هم هست. اولین نکته ای که باید در این قسمت به آن توجه کنید این است که با توجه به این که اقلیم شما عوض شده است، بی شک پوست شما واکنش نشان خواهد داد.

بنابراین پیشنهاد می کنیم که آب زیاد بنوشید و از کرم مرطوب کننده هم زیاد استفاده کنید تا پوستتان آسیب نبیند و خشک نشود. برای حفظ رطوبت پوست بدن هم همانند پوستتان، باید از لوسیون استفاده کنید. یک دستورالعمل خوب برای شما در طول سفرتان این است که شما می ‌توانید تا مقداری آب را با چند قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و آن را در یک بطری اسپری بریزید و گاهی اوقات آن را روی صورت خود اسپری کنید تا پوستتان بسیار شاداب بماند.

بخش بعدی آرایش و یا به اصطلاح انگلیسی آن، میکاپ است که مخصوص خانم هاست. لطفا از آرایش های غلیظ بپرهیزید!

هم وقتتان را می گیرد و هم واقعا ضرورتی ندارد. از یک کرم پودر کاور مات معمولی، ماسکارا یا همان ریمل و کمی رژ لب استفاده کنید تا وقتتان برای آرایش کردن از بین نرود. و اما می رسیم به مدل موها. مدل مو هم بستگی به اندازه ی موهایتان و همچنین تناسب آن با چهره ی شما دارد اما به هر حال هر مدل مویی که دارید، در طول سفر خود خیلی معمولی با آن ها برخورد کنید زیرا این کار هم می تواند وقت گیر باشد. می دانید، واقعا اصلا لازم نیست که ساعت ‌ها وقت را خود صرف مدل دادن به موهای خود کنید و آن را پیچ و تاب بدهید.

در واقع گاهی اوقات این کار باعث می‌ شود تا موهای شما حتی ظاهر نامناسبی پیدا کنند. شما می ‌توانید برای جلوگیری از ریخته شدن موها روی صورتتان، آن ‌ها را با مدلی کاملا ساده ببافید. مثلا اگر به مکانی مرطوب و شرجی سفر می ‌کنید، برای جلوگیری از به هم چسبیدگی و مجعد شدن موهایتان از سرم ضد فر مو استفاده کنید. آقایان هم از یک مدل موی ساده استفاده کنند بهتر است تا این که مشقت سشوآر کشیدن و باقی کارها در سفر بر دوششان باشد.

 

سالم باشید!

شادابی صورت شما و درخشش نگاه و لبخندتان می تواند یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکاتی باشد که شما را در سفرتان زیباتر می کند. با این که این بخش در زمره ی لباس مناسب سفر و پوشیدنی ها نیست اما بی شک شما با پوشیدن بهترین لباس ها وقتی که چهره ای شاداب نداشته باشید، باز هم زیبا و مرتب به نظر نخواهید رسید. اولین نکته ای که به شما در این امر کمک می کند این است که خواب کافی داشته باشید زیرا، خواب کافی یکی از عوامل مهم برای حفظ ظاهری زیبا و جذاب برای هر کسی است.دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک