تاثیر رنگ لباس ها


تاثیر رنگ لباس ها

قرمز

این رنگ به همان سادگی که در ظاهر به نظر می رسد نیست. پوشیدن لباس قرمز به شهامت و بی پروایی خاصی نیاز دارد. وقتی شما لباسی با این رنگ می پوشید، در اجتماع و در جمع دوستان و آشنایان بیشتر جلب توجه می کنید. اما باید بدانید که انتخاب این رنگ مستلزم این است که با رنگ پوستتان نیز تناسب داشته باشد.

استفاده ترکیبی از رنگ قرمز و مشکی با هم یکی از کلاسیک ترین مدهای جهان است که از دیرباز در میان مردم رواج داشته است. همچنین شما می توانید رنگ قرمز را با سفید یا بژ نیز ست کنید.

 

زرد

به ادعای طراحان مد و فشن، رنگ زرد و آفتابی تداعی کننده شادابی و زندگی است و اشخاص با پوشیدن لباس هایی به این رنگ حتی می توانند با افراد مغرور و از خود راضی ارتباط برقرار کرده و شخصیت غیرقابل تحملشان را تاب بیاورند.

البته باید توجه داشته باشید که رنگ زرد نیز همانند قرمز باید به صورت و پوست شما بیاید و این رنگ برای همه مناسب نیست. اگر دوست دارید از این رنگ در لباس های خود بهره بگیرید، آن را با زیورآلات، روسری، یا اکسسوری های متنوع ست همراه کنید تا از شدت رنگ زرد کاسته شود.

 

آبی

درست در نقطه مقابل قرمز، رنگ آبی باعث کم شدن فشار خون می شود. اگر قصد دارید پس از یک روز کاری سخت، کمی استراحت کرده و تمدد اعصاب کنید یا اگر می خواهید برای اولین قرار ملاقات عاطفی آماده بشوید، رنگ آبی را انتخاب کنید زیرا همانند آب روی آتش است و تاثیر آرامش بخشی دارد.

وقتی لباس آبی به تن دارید، در ظاهر آرام و متین به نظر می رسید و در نتیجه بیشتر به دل می نیشنید.

اگر می خواهید از آبی تیره یا سرمه ای استفاده کنید، ترجیحا آن را با رنگ های خنثی، کرم یا بژ ست کنید تا زیباتر به نظر برسد.

 

سبز

از دیگر رنگ هایی که موجب آرامش و ایجاد خونسردی می شوند می توان به رنگ سبز اشاره کرد. از آن جا که سبز، تنوع بسیاری دارد، بنابراین برای همه پوست ها مناسب خواهد بود. اگر دوست دارید رنگ سبز لباستان بیشتر به چشم بیاید، آن را با اکسسوری هایی به رنگ خنثی همراه کنید.

شما می توانید سبز را با زیورآلات یا روسری، کلاه یا شال به رنگ روشن ست کنید.

 

بنفش

این رنگ برای نمایش پخته و باتجربه بودن و همچنین با اعتماد به نفس بودن، ضروری است. به طور مثال، توصیه می کنیم برای مصاحبه های کاری رنگ بنفش بپوشید. این رنگ باعث مd شود تا چهره های جوان، جا افتاده تر به نظر برسند. همچنین این رنگ کمک می کند تا صورت های معمولی، شادتر به نظر برسند.

باید اشاره کنیم که برای ست کردن لباس های بنفش بهتر است از رنگ های پاستلی استفاده کنید.

 

مشکی

مشکی، رنگی است که به همه انسان های می آید. افراد چاق از سیاه برای لاغرتر نشان دادن خود بهره می گیرند. مشکی در بیشتر مواقع برای نمایش غم و ناراحتی استفاده می شود زیرا دو برابر بیشتر از بقیه الوان حس غمگینی را منقل می نماید. اما در عین حال، وقار و برازندگی زیبایی نیز به فرد می بخشد.

بهتر است از زیورآلات، شال یا پوششی با رنگ روشن در کنار لباس سیاه بهره بگیرید تا به جای افسرده به نظر رسیدن، نجیب و با وقار دیده شوید.

 

نارنجی

نارنجی ترکیبی از شادابی زرد و هیجان قرمز است و برای انجام فعالیت های خلاقانه و ابتکار به خرج دادن، رنگ مناسبی به نظر می رسد. این رنگ را نباید با رنگ های تند و جیغ ست کنید، بلکه از رنگ های خنثی یا کمرنگ در کنارش بهره بگیرید.

 دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک