ست کردن لباس های دست دوم


اصول مناسب برای رنگ لباس ها

ست کردن لباس همیشه به معنی هم رنگ پوشیدن نیست!

هماهنگ کردن رنگها یکی از  مهم ترین ویژگی در ست کردن رنگ لباسه. لباس های دست دوم که در کمدهای ما وجود دارد یکی از جذاب ترین بخش های مورد علاقه همه ما است،وقتی میخوایم به مهمونی بریم و یادمون میفته که فلان رنگ لباس رو داریم یه حس خوشایندی میاد سراغمون که خوشحالمون میکنه بخصوص وقتی واس مهمونی تم مشخص میکنن !

اصول مهم انتخاب رنگ لباس

چندتا اصل داریم که همیشه فکر ما رو برای پوشیدن لباس مشغول میکنه:

1- اگه مهمونی تم داشته باشه چکار کنیم؟

2-لباسهام ست نیستن

3-لباسهام تکراری هستن

راهکار:

رنگهای متضاد:

یه حرف جدید چرا وقتی یه بلوز دامن یا بلوز شلوار ست میخرید ،اونها رو تکی با لباسهای دیگه ست نمیکنید؟چرا اگه بلوز سورمه ای هست اینو یکبار با سبز و یکبار به قهوه ای ست نمیکنین؟

متفاوت باشید... فقط کمی متفاوت باشید

ست های تکراری نپوشید،هرچی یادمه قرمز و مشکی رو ست میکردن!

چرا واقعا وقتی میشه قرمز رو با رنگهای دیگه ای مثل قهوه ای ،کرمی  وآبی ست کرد و زیبایی آفرید 

 

طیف های یک رنگ:

گاهی فقط یک رنگ بپوشید اما با طیف های متفاوت .مثلا فقط آبی از تیره تا روشن

البته این استایل به مونوکروم شهرت دارد و بسیار زیباست

 

رنگ های مکمل

هر رنگ تنها دارای یک رنگ مکمل است وجایگاه رنگ های مکمل در چرخه رنگی دقیقا نقطه مقابل یکدیگر قرار دارد.

این رنگها برجسته ترین و شادترین ترکیبات رنگی هستند که اگر با مقادیر نامساوی با هم ترکیب شوند ، هماهنگ می شوند و ترکیب زیباتری را ایجاد می کنند. اگر می خواهید یک انتخاب جسورانه ودارای کنتراست در ست کردن رنگ لباس هایتان داشته باشید میتوانید از این تئوری استفاده کنید، به طوری که رنگ قوی با حجم کمتر و رنگ ضعیف با حجم بیشتر به کار برده شود.

نکته ی مهمی که در ست کردن رنگ لباس خود باید رعایت کنید توازن رنگ هاست، رنگ ها علاوه بر مشخصات ذکر شده دارای وزن و حجم هستند. برای مثال رنگی مانند مانند قرمز حتی اگر بسیار کم استفاده شود اثر بسیار روشن و قوی خواهند داشت.
توازن وهماهنگی رنگ در ست کردن رنگ لباس به این معناست که رنگ ها را به گونه ای انتخاب کنیم که هر زمانیکه به آن ها می نگریم احساس کنیم به یکدیگر تعلق دارند و با هم در ارتباط هستند ، نه اینکه به صورت لکه های پخش شده ای روی اندام ظاهر شوند!

 

 

 دسته بندی دانستنی: آنچه باید بدانید