لباس شیک بپوشید و مودبانه رفتار کنید


لباسی زیبا ،چهره ای به یاد ماندنی

اگر میخواهید سرقرار رسمی حاضر شوید قطعا بسیار فکر می کنید چه بپوشید و چه عطری بزنید ،شاید دیالوگ های خود راهم چندین بار مرور می کنید اما آیا این کافی است؟

درنظر بگیریدجلسه کاری و یا آشنایی شما با فرد یا گروهی در یک رستوران لوکس باشد،اکنون بغیر از موارد لباس پوشیدن و گفتمان ،مسئله مهم دیگر آداب رفتاری شما در رستوران است که می تواند مکمل تمام مسایل بوده و از شما تصویری به یاد ماندنی می سازد.

آداب غذاخوردن

طرز رفتار و نحوه غذاخوردن فرد سرمیز غذا بیشتر از هر زمان و مکان دیگری در معرض نمایش قرار میگیرد.برای بسیاری از مردم،غذاخوردن در جمع با نگرانی و اضطراب همراه است،در حالی که این امر بسیار بی مورد است.

رسمی ترین مهمانی ها هم نباید موجب ترس و اضطراب شما شوند.در این موقعیت ها تنها چیزی که نیاز دارید فراگیری مجموعه قوانین غذا خوردن است.مسلما نحوه غذاخوردن در محیط کار با زمانی که به یک رستوران مجلل دعوت می شوید ،متفاوت است.

با فراگیری این قوانین می توانید در هر جمعی با آرامش غذا میل کنید و لذت ببرید.غذاخوردن با دیگران اتفاق خوشایندی است،اگر بدانیم انتظار ما از دیگران و انتظار دیگران از ما چیست.

این امر حتی در روابط شما هم تاثیر بسزایی دارد.

گرچه دلایل محکمی برای نگرانی درمورد پیچیدگی های آداب غذا خوردن وجود دارد و هیچکس از آن مستثنی نیست اما هیچ دلیلی وجود ندارد که بگوید شما نمی توانید فردی باوقار، آگاه و جذاب باشید.

تنها با خواندن چند پست هنیل میتوانید به این هدف دست پیدا کنید.

ده اشتباه رایج در غذاخوردن

کارد وچنگال

هرگز با دست مشت کرده چنگال را نگه ندارید،کارد را مانند خنجر در دست نگیرید.در هنگام صحبت کردن کارد و چنگال را در هوا نچرخانید.مراقب باشید که از تکیه دادن آنها از یکطرف به بشقاب بپرهیزید.قاشقی را که استفاده شده روی میز نگذارید.درمورد نحوه قراردادن کارددرون بشقاب باید لبه تیز کاردبه سمت داخل بشقاب باشد و فقط دسته آن را به لبه بشقاب تکیه دهید.

دستمال سفره

دستمال را روی نیمی از صورت خود نمالید بلکه به آرامی و با ضربه های ملایم دهان خود را پاک کنید.برای باز کردن چین های دستمال آن را در هوا تکان ندهید.پس از باز کردن آن را روی پای خود پهن کنید،زمانی که میخواهید میز را ترک کنید.دستمال را جمع کنید و آن را روی صندلی بگذارید و صندلی را در جای خود قرار دهید.

جویدن

هرگز با دهان باز غذا نجوید،حتی زمانی که با سرعت برای نشان دادن هوشتان میخواهید به سوالی پاسخ دهید.با عجله غذای خود را نبلعید.جویدن که تمام شد لقمه را قورت بدهید و لبخند بزنید تا نشان دهد آمادگی پاسخ دادن داشته اید اما بدلیل وقار خود از صحبت کردن با دهان پر پرهیز کردید.

نشستن

راست بنشینید و آرنجتان را روی میز نگذارید.تا قبل از سرو غذا دستهایتان را روی پاهایتان بگذارید.

بریدن نان

نان را به تکه های حداکثر سه سانتی متری تقسیم کنید و هرگز غذایتان را لای آن نپیچید

سرعت

همیشه با آرامش غذا بخورید و سعی کنید هراه دیگران غذایتان را تمام کنید در صورتی که غذایتان تمام شد قبل از دیگران دسر را شروع نکنید.

خلال دندان

سرمیز غذا جدا از این کار بپرهیزید .اگر نمی توانید تحمل کنید عذرخواهی کنید از سرمیز بلند شوید ودردستشویی این کاررا انجام دهید.

اثرانگشت

اگر دست شما چرب شده حتما قبل از دست زدن به لیوان ،نمکدان و یا ظرف سس ،دست خود را با دستمال تمیز کنید.

سیگار کشیدن

حتی اگر در رستوران در محل خاص کشیدن سیگار نشسته اید بازهم از روشن کردن سیگار در وسط غذا خوردن دیگران بپرهیزید.صبر کنید تا غذا به پایان برسد و وقتی مطمئن شدید کسی با سیگار کشیدن شما مشکلی ندارد آن را روشن کنید.لطفا از بشقاب بجای زیرسیگاری استفاده نکنید.

کیف پول

ازقرار دادن آن روی میز بپرهیزید.این قانون درمورد دسته کلید،دستکش ،کلاه ،عینک و پاکت سیگار هم صدق می کند.درواقع هرچیزی مربوط به غذا نباشد نباید روی میز قرار بگیرد.

ادامه مطلب را در پست های بعدی بخوانید ...

 دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک