لباس ورزشی در دنیای مد


چطور لباس ورزشی در دنیای مد جا گرفت؟

چرا این سبک فوق العاده به راحتی تغییر نمی کند

قبلا لباس ورزشی مخصوص ورزشکاران بود و هرکسی کفش و لباس مخصوص به رشته خود را می پوشید ،اما چند سال اخیر زنان و مردان غیرورزشی هم کمد لباس خود را به یک سری لباسهای ورزشی مزین کردند.. سه سال پیش ، برای اولین بار لباس ورزشی به استایل های شیک پوشان  اضافه شد اما چه کسی فکر می کرد که هنوز هم تحت تأثیر آن قرار داریم؟ اکنون در عصری هستیم که مدل های اینستاگرام  باعث شده اند کفش ها، کلاه ها و دیگر لباسهای ورزشی به هزاران دلار فروخته شود.به همین راحتی استایل ورزشی تبدیل به یک مد در جهان شد

جالب اینجاست که  این مد  همچنین به مارک های ورزشی مانند آدیداس ، نایک ، پوما ، زیر آرمور و بسیاری دیگر این فرصت را داد که مشتریان جدیدی داشته باشند.مشتریانی که لباس را نه بخاطر ورزش بلکه بخاطر زیبایی آن میخریدند و این بازار جدید این صنعت شد و این برندهای معروف اکنون به یک جمعیت کاملاً جدید از مشتریان رسیده اند.

به همین سبب اکنون شاهد زنده شدن مارک های دهه 90 مانند Fila و Champion هستیم .این برندها با طراحی های جدید برای غیر ورزشی ها لباسهایی به سبک راحت به بازار عرضه کرده و این باعث شده لباس ورزشی مارک دار یک عضو اصلی در کمدهای نسل جدیدی از خریداران باشد.

اکنون در هفته مد میلان و پاریس ،جایی که افراد متخصص، رسانه ها و افراد مشهور برای راه اندازی مجموعه های بهار و تابستان هرسال در انتظار هستند ، مجموعه هایی مانند ورساچه و هرمس ،طراحی های خود را به سبک های ورزشی انجام می دهند. این حرکت مدرن در این برندها طرح های اسپرت با مد ترکیب شده اند و دنیای مدرنی را به تصویر می کشند.

 این تحول در صنعت مد را براحتی در شبکه های اجتماعی می بینیم ،ترکیبی از یک شلوار جین با یک کفش ورزشی.شاید در حال گذر و ورود به دنیای جدیدی از صنعت مد در نسل جدید هستیم.

چه بسا روزی شلوار پارچه ای روزی با کفش ورزشی ست شود ،استایلی که الان بسیار دور از ذهن است.تولید کنندگان لباسهای ورزشی و طراحان مد جای جدیدی در بازار پیدا کرده اند و براحتی آن را از دست نخواهند داد.

راستی شما در زمانهای غیر ورزشی چقدر از استایل ورزشی استفاده می کنید؟!

آیا شما از سبک ورزشی پیروی می کنید؟

شما طرفدار این مد هستید اگر:

-شما عاشق الیاف طبیعی مانند کتان ، پنبه ، پشم ، به علاوه پارچه هایی با کشش کمی باشید

-در کمد لباس شما برندی مانند پوما است.

-اگر جواهرات استفاده می کنید ، یک زنجیره ساده و یک ساعت ورزشی داشته باشید.

-شما در سایت ها ، فروشگاه هایی مانند adidas,nike,puma,armur قدم می زنید.

-شما عاشق برچسب هایی مانند DKNYpure ، Gap ، Madewell ، Jil Sander و Rag & Bone هستید

-شما به سبک افراد مشهور مانند جنیفر آنیستون ، لورن هاوتون ، کریستی تورلینگتون ،فدرر ،شاراپوا  نگاه می کنید

-شما لباس هایی را دوست دارید که بدون اینکه شما را چاق نشان بدهد ، سبک و راحت باشد.

 اگر شما این مشخصات را دارید از حامیان استایل ورزشی هستید.

سادگی و راحتی این لباسها باعث بالا رفتن طرفداران این مد شده است ،در این دهه افراد دوست ندارند لباسهای تنگ و رسمی بپوشند و راحتی خود را ترجیح می دهند.

البته ناگفته نماند پوشیدن لباسهای ورزشی باعث ورزشکار شدن برخی نیز شده است و این بسیار حائز اهمیت است.دسته بندی دانستنی: مد و زیبایی