تاریخچه مدل های بیلرسوت (Jumpsuits) 


تاریخچه بیلرسوت (Jumpsuits) 

بیلرسوت از کمد لباس های دهه 80 میلادی،اکنون به محبوب ترین مد لباس تبدیل شده است. در ادامه می توانید تاریخچه و روند بیلرسوت را بخوانید.

مدل کت و شلوار مناسب پریدن

یک هنرمند و طراح فلورنتی به نامThayat ، اولین بار لباس بیلر را در سال 1919 به عنوان یک لباس کاربردی از ترکیب جنس چتر نجات و لباسهای غواصی بصورت یکسره (بیلر) طراحی کرده است.
کاملا به معنای واقعی کلمه کت و شلوار برای پریدن! 
که رانندگان مسابقات  اتومبیلرانی و هوانوردی از آن استفاده می کردند. طراحی ساده بود ، اما لباسی کاملا رهایی بخش بود. خلبان چارلز لیندبرگ نخستین پرواز انفرادی اقیانوس اطلس جهان را با پوشیدن یک بیلرسوت به پایان رساند و نیل آرمسترانگ در ماه با این مدل لباس فرود آمد.

شگفتی زمان جنگ

السا شیاپارلی لباس بیلرسوت را در دهه 30 برای اولین بار در مد لباس قرار داد. این طراح انقلابی و رقیب کوکو شانل با طراحی های خلاقانه و جسورانه صحنه مد پاریس را لرزاند. او حتی یک بیلرسوت راحت طراحی کرد که راحت پوشیده میشد و در صحنه مد پاریس مدلینگ ها با ماسک جنگی و فلاسک ظاهر شدند. تمام رقبا از جمله کوکو  چنل بر این باور بودند که این مد نمی تواند عملی باشد.

ستاره های سینما و کارگران کارخانه

کاترین هپبورن در افتتاحیه فیلم Stage Doors در سال 1937یک بیلرسوت ابریشم تک رنگ را به تن کرد که در هالیوود می درخشید. پنج سال بعد ، ورا ماکسول ، یکی از پیشگامان طراحی لباس ورزشی آمریکایی ، بیلرسوت‘Riveting Rosies’ را پوشید.
 (‘Riveting Rosies’ نام مستعار زنان آمریکایی که در جنگ جهانی دوم در کارخانه ها کار می کردند، است).
روی بیلر جمله " تو میتوانی" نوشته شده بود با دستمال قرمز با خالهای سفید که بعد از آن به یک مرجع نمادین فرهنگی و نمادی از زنان توانمند تبدیل شده است.

از CATWALK تا DANCEFLOOR

در دهه 60 دوباره بیلرسوت بعنوان یک استایل زیبا در استیج های فشن مد محبوب شدند و مدلهای جدیدی ارائه کردند.  Cher ,Abba   و  Elvis بیلرسوت را به عنوان یکی از سبک های امضا شده خود پذیرفتند.

مراسم آئینی

تعداد زیادی از نمادهای پاپ مانند مدونا ، بریتنی اسپیرز در یک مراسم آئینی لباس بیلرسوت پوشیدند و این آغاز تثبیت این مدل در تمام جهان بود.


 دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک