انواع لباس مجلسی - سری اول (از سه)


چه لباس مجلسی بپوشیم؟

وقتی نوبت به پیدا کردن لباس برای یک مهمانی یا مجلس شبانه می رسد، گزینه ها بی پایان هستند. برخی از لباس ها مخصوص آب و هوا یا مناسبت های خاص هستند. در ادامه راهنمای شما هستیم برای انواع لباس مجلسی و لباس برای مهمانی های شبانه ویا برای مناسبت هایی مانند تولد، ولنتاین، کریسمس، نامزدی و ... است.

سارافون - Shift Dress 

این مدل در اوایل دهه 1960 روند گسترده ای داشت و از شکل ساده ای برخوردار بود. این مدل یک لباس کوتاه و معمولاً بدون آستین است. این مدل برای کسانی که شکل لاغر و استخوانی دارند، مناسب است. شما می توانید زیر آن بلوز یا بافت بپوشید و یک جفت کفش پاشنه بلند یا حتی چکمه های بلند بپوشید که بستگی به فصل دارد. 


بادی مجلسی - Bodycon Dress

این مدل کاملا به بدن شما می چسبد و اغلب با پارچه های کشی دوخته شده اند و برای یک مهمانی شبانه مناسب هستند. این لباس برای کسانی که اندام ساعت شنی دارند ایده آل است.

لباس فون - A-Line Dress

یک لباس که از ناحیه پایین به بالا تنگ تر می شود و باعث می شود لباس مانند یک شکل A باشد. برای یک مهمانی معمولی مناسب است. این سبک برای اندام های گلابی بسیار مناسب است.

پیراهن لنگی - Wrap Dress

این مدل لباس با بسته شدن یک طرف لباس در طرف دیگر و گره زدن کمربند آن به دور کمر یا پشت ، فرم اصلی خود را نشان می دهد. این سبک که اغلب مورد علاقه کیت میدلتون است و یک مدل کلاسیک محسوب می شود و برای اندام های ورزشی مناسب است.

لباس بدون پشت - Halter Dress

یک لباس بدون پشت برای تابستان ایده آل است. فقط در قسمت جلو کاملا پوشیده است و با بند به پشت گردن بسته می شود. این سبک لباس برای کسانی که مایل به نشان دادن شانه های خود هستند، بسیار عالی است.

لباس نامتقارن از پهلو - Asymmetrical

لباس نامتقارن گزینه ای عالی برای کسانی است که از رسمی بودن یک مهمانی مطمئن نیستند. یک لباس نامتقارن از دو طرف طول متفاوت خواهد داشت. بعضی اوقات لباس در قسمت عقب بلندتر از قسمت جلویی است ، یا یک طرف کوتاه تر است. همچنین می توانید لباس های نامتقارن پیدا کنید که از یک طرف بدون آستین و در طرف دیگر یک آستین بلند باشد.

لباس نامتقارن از جلو - High-Low Dress

این لباس ها معمولاً در قسمت پشت بلندتر و در جلو کوتاه تر هستند. البته قسمت پشت این مدل لباس روی زمین نمی کشد.

لباس برش دار - Sheath Dress

این مدل یک برش مستقیم دارد و در خط کمر کاملا چسبان است. عموما این لباس تا زانو یا درست در بالای زانو قرار دارد و برای یک رویداد مهم یا یک شب تعطیل، ایده آل است. 

لباس پایین چین دار - Peplum Dress

مدلی از لباس که یک لایه چین دار پایین بلوز داشته باشد و دامن کاملا تنگ طراحی و دوخته شود.این مدل برای افراد لاغر مناسب است.

لباس دکلته - Empire Waist Dress

تاریخچه این لباس به قرن 18 باز می گردد. لباس از زیر بغل مانند یک نوار پهن چسبیده است اما در پایین آن لباس کاملا گشاد است.این مدل برای مهمانی های عصر و تولد بسیار زیباست.

لباس پفی - Ballgown

این یک لباس رسمی است که برای یک رویداد فانتزی مانند کریسمس مناسب است. این سبک به اشکال مختلفی ارائه می شود، لباس پرنسسی ، لباس پری دریایی و ... جزو این گروه هستند.


 مقاله های مرتبط:

مدل لباس زنانه مناسب بهار

لباس مناسب افراد چاق

لباس لمه یا شاین

انواع لباس مجلسی - سری سوم (از سه)

انواع لباس مجلسی - سری دوم (از سه)

مدل های لباس کریسمس 2020

از شب یلدای سنتی تا شب یلداهای مدرن


دسته بندی دانستنی: مد و زیبایی

تگها: فشن   لباس-شب   لباس-مجلسی   مدل-لباس