تاثیرات رنگ آبی کلاسیک 


 آبی کلاسیک ، آرامش ، اعتماد به نفس

سال 2019 خیلی سریع گذشت.گرمای تابستان به فراموشی سپرده شد و اکنون در سرمای اواخر ماه دسامبر هستیم. همانطور که تا کنون خوانده اید، Pantone رنگ سال را برای سال 2020 اعلام کرد.یک رنگ متفاوت با تلورانسی جدید با نام "آبی کلاسیک"، رنگی که میشود آنرا آبی زغالی نامید.


این رنگ چه تاثیری می تواند در آرامش ما داشته باشد؟

شاید زیباترین واژه ای که می توان بکار برد، عبارت "احساس آبی" است و با این واژه خیلی کوتاه تاثیر رنگ آبی کلاسیک را بیان کرد.
این رنگ اغلب ناامیدی و تاریکی را دور می کند و انرژی بالایی دارد. شاید باتوجه به سردشدن و بی انگیزه بودن انسانها در کل جهان، این رنگ کاملاً بی عیب و نقص است و می تواند این جهان را برای آغاز دهه جدید آماده کند. آسمان یک فضای مشترک در کل دنیا و فراتر از همه فرهنگ هاست.این رنگ مشترک آسمانی که در هنگام غروب به رنگ آبی کلاسیک دیده می شود، می تواند یک هماهنگی روحی و آرامش سراسری ایجاد کند.

شاید پس از پایان ناامید کننده دهه قبل مردم تمایل دارند تا بخصوص سال 2019 را از ذهن خود دور کنند و روی سال 2020 و دهه جدید تمرکز کنند.
شاید دلیل انتخاب رنگ مرجانی در سال 2019 نیز پیش بینی اضطرابی بود که مردم در تمام مدت سال خواهند داشت.رنگ مرجانی با تمام زیباییش یک دل نگرانی مبهم را گسترش می دهد مانند غروب آسمان در فصل پاییز، بسیار دلگیر است.
و اکنون زمان پایان اضطراب هاست آبی کلاسیک بپوشید و خانه تان را با نمادهای آبی کلاسیک مزین کنید.


این رنگ چه تاثیری می تواند در اعتماد به نفس ما داشته باشد؟

از نظر عاطفی در جهان چیزهای زیادی وجود دارد که می توان از آن لذت برد ، اما از نظر بصری در واقع ما به دنبال این هستیم که مانند دریا یا آسمان به پهنه ای گسترده خیره شویم چون به ما حس غرور و اعتماد به نفس می دهد. در حقیقت آنچه این حس را در آسمان و دریا به ما منتقل می کند، رنگ آنهاست، رنگی شبیه به "کبالت" که در دنیا به نام "رنگ آبی سلطنتی" معروف است. رنگی پرتحرک،  و همه گیر که همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد مانند رنگ پرچم اتحادیه اروپا.
این رنگ حس اقتدار و قدرت به ما می دهد و می تواند به مرور این حس را در ما تقویت کند.

 
 مقاله های مرتبط:

رنگ سال 2020 ، آبی کلاسیک

چرا برای سال 2020 ، رنگ مرجان سفید پیشنهاد شده است؟


دسته بندی دانستنی: مد و زیبایی

تگها: رنگ-سال-2020   رنگ-لباس   مدوفشن