چطور آرایش کنیم؟


 4  قانون برای هماهنگی آرایش و لباس

آیا به دنبال یک روند جدید برای آرایش هستید؟ هماهنگی آرایش و لباس نه تنها سرگرم کننده است، بلکه بسیار تخصصی و جسورانه است! آرایش، بخشی از یک نقش آفرینی است، بنابراین منطقی است که عناصر باید با هم هماهنگ باشند.
با این حال، مانند تمام گرایش های دیگر در آرایشگری باید مهارت و سلیقه باهم ترکیب شوند. با ما همراه شوید تا 4 قانون ساده را برای تطبیق آرایش و لباس را یاد بگیرید.

1. یک پالت رنگ داشته باشید.

اولین و مهمترین نکته اینکه چون خانم ها، طرفداران لباس های متفاوت با رنگهای مختلف هستند، پس باید یک ترکیب کامل از پالت رنگهای آرایشی داشته باشند تا بتوانند یک جسارت کامل حرفه ای را تجربه کنند. این بدین معنا نیست که باید هر رنگ لباس باید همان رنگ آرایش را داشته باشید چون این می تواند فاجعه آمیز باشد.
البته به این معنا هم نیست که شما باید کاملاً از آرایش رنگارنگ خودداری کنید. اصلاً اینطور نیست فقط بهتر است ترکیب رنگها را بهتر بشناسید و به آن توجه کنید. مهمترین اصل لباسی است که می پوشید.
-    اگر لباسی به رنگ گرم پوشیده اید، توجه کنید که آرایشتان خنثی یا سرد باشد. مثلا برای لباسی به رنگ مرجانی، باید رنگی انتخاب کنید که مرجانی را پوشش دهد و از شدت آن بکاهد مثلا نقره ای مات. 
-    اگر لباسی به رنگ سرد یا خنثی پوشیده اید در آرایش آزادی عمل بیشتری دارید. پس اگر آرایشهای تند و گرم دوست دارید لباس خنثی بپوشید مثلا سفید!
-    اگر لباسی با رنگ و نقش زیاد می پوشید، رنگ آرایشتان را از کمترین تلورانس رنگ لباستان انتخاب کنید نه از بیشترین!

2. رنگ ها را به طور مساوی توزیع کنید.

تطابق آرایش شما با لباس شما یک روند حرفه ای و همیشگی است. اگرچه این به طور کلی صحیح است، به این معنی نیست که همه لباس ها به راحتی می توانند ترکیب آرایش خود را پیدا کنند. یکی از حرفه ای ترین سبک ها توزیع مساوی آرایش در چشمها، گونه و لب است. به عنوان مثال اگر رژ لب تان را با لباس خود مطابقت می دهید، احتمالاً باید سایه هایتان با اکسسوری هایتان تطابق داشته باشد. برعکس این کار هم جذاب است اگر کفشهای شما از رنگهای گرم است می توانید رژ لبتان را با آن ست کنید و سایه هایتان را با لباستان.
اینکه شما طبق اکسسوری هایتان آرایش کنید بسیار جذاب است و اینکه بجای تمرکز روی تکه ای بزرگ مانند لباس فقط به کفش خود توجه کنید، این در دید مخاطب بسیار جلوه خواهد کرد. 

3. یک سبک متفاوت ... زیاد مطابقت نداشته باشید!

گاهی عدم هم خوانی در رنگ لباس و آرایشتان شما را متفاوت نشان می دهد. همیشه به یاد داشته باشید اگر همه اصول را برای آرایش رعایت کنید سبک شما برای همه تکراری خواهد شد و این جذابیت شما را کم می کند.
گاهی ریسک کنید آرایش خیلی تیره و یا خیلی روشن داشته باشید بدون هیچ تطابقی با لباستان.

4. چهره خود را بشناسید.

همه اصول و قواعد در آرایش با ارزش هستند اما یک نکته مهم دیگر که شما چه چهره ای دارید و رنگ پوستتان چیست، به همان اندازه حائز اهمیت است. تمام آنچه در رنگ مد سال است شاید برای شما مناسب نباشد و این را فقط خودتان می توانید تشخیص دهید.

در ادامه یک راهنمای کوچک برای آرایش کردن آورده ایم:


رژ لب:

در دنیای آرایش، رژ لب همیشه یک قسمت اصلی است. صرف نظر از سایه، رژ لب بیان کننده ظاهر شما است و اول از هر چیز مخاطب را درگیر می کند و مهم است که هنگام برنامه ریزی برای پوشیدن هر نوع لباس باید بدانید رنگ رژ لبتان چیست. 
-    اگر لباس دکلته می پوشید یا یک لباس ساده تک رنگ، می توانید با خیال راحت تلورانسی از رنگ صورتی یا یاسی را برای خود انتخاب کنید. 
-    اگر شلوار جین و یک شومیز به تن دارید، می توانید با انتخاب یک رنگ زرشکی یا حتی نارنجی جلب توجه کنید. 
-    اگر دامن کلاسیک می پوشید از رنگ مسی یا آجری مایل به قهوه ای استفاده کنید.

 

سایه چشم:

باور کنید سایه چشم دنیای زیبایی شما را دگرگون می کند، پس بی حوصله نباشید و برای آن وقت بگذارید.
-    پوشیدن لباس تک رنگ و ترجیحا رنگ گرم، این شانس را به شما می دهد که سایه چشم طلایی یا بژ انتخاب کنید.
-     اگر رنگ لباس شما روشن است و استایل مونوکروم دارید، همان رنگ سایه جوابگوست در غیر اینصورت از رنگهایی با هاله تیره انتخاب کنید بخصوص اگر پشت پلکتان بلند است.
-    برای لباسهای پرحرارت مانند قرمز از سایه کروم استفاده کنید.


 مقاله های مرتبط:

7 قانون خرید لباس


دسته بندی دانستنی: آنچه باید بدانید

تگها: رنگ-لباس   مدل-2020   مدوفشن