7 موردی که افراد خودآگاه وقت خود را برای آنها تلف نمی کنند


افراد خودآگاه چه ویژگی هایی دارند

ایمی مورین یک روان درمانی، مربی قدرت ذهنی و نویسنده پرفروش بین المللی است. او می گوید افرادی که ذهن قوی دارند، در یک نقطه اشتراک دارند: آنها اصولگرا هستند. آنها به جای اینکه وقت خود را صرف چیزهایی کنند که مهم نیست، انرژی خود را برای رسیدن به اهداف خود متمرکز می کنند.
آنچه مسلم است هرچه از عادت های ناسالم خود آگاه تر باشید، شانس بیشتری برای غلبه بر آنها دارید.
به نظر می رسد برخی از مردم فکر می کنند قدرت داشتن، یعنی توانایی انجام هر کاری. اما حقیقت این است که افرادی که ذهن آگاه دارند اینطور فکر نمی کنند، آنها نیاز ندارند قدرت خود را به همه نشان دهند و وقت و انرژی خود را صرف مسائلی می کنند که برایشان مهم و دراولویت است.


آنها به چیزهایی که ممکن است آنها را از اهدافشان دور نگه دارد، فکر نمی کنند و از هدر دادن انرژی با ارزش خود برای چیزهایی که مهم نیستند، خودداری می کنند.

در ادامه هفت نکته وجود دارد که افراد آگاه برای آنها وقت خود را تلف نمی کنند:


1.    دیگران درباره آنها چه فکری می کنند.

همیشه نگرانی در مورد نظرات دیگران می تواند وجود داشته باشد. باید بدانیم نگرانی از نظرات دیگران و ترس از قضاوت آنها بر هر جنبه ای از زندگی شما تأثیر خواهد گذاشت، از آنچه می پوشید گرفته تا نحوه زندگی و فرزندانتان. این می تواند باعث شود که شما از انجام کارهایی که ممکن است مورد انتقاد و قضاوت قرار بگیرید پرهیز کنید.
افراد خودآگاه، هیچ کاری را برای خوشحال کردن افراد دیگر نمی کنند. آنها باید مطمئن باشند که اولویت های آنها مطابق با ارزش های آنهاست. آنها بدون توجه به آنچه دیگران فکر می کنند تلاش خود را برای رسیدن به اهداف متمرکز می کنند.

2.    تجزیه و تحلیل مسائل

تجزیه و تحلیل بیش از حد می تواند احساس بدتری را نسبت به شرایط فعلی بوجود آورد. 
شما یک فرد خودآگاه را نمی توانید پیدا کنید که در تحلیل مسائل گیر کرده باشد. آنها می دانند این خصلت اهداف آنها را سرنگون خواهد کرد و زمان را خواهد دزدید. آنها در عوض، گزینه های موجود را ارزیابی کرده و سریع اقدام می کنند. آنها خطرات ناشی از کندی و از دست دادن زمان را می دانند و انتخاب هایی که انجام می دهند همیشه بی نقص هستند. اما برای آنها مهم نیست چه اتفاقی بیفتد.

3.    سرزنش درونی

انتقاد از خود پس از یک اشتباه، بهترین راه برای جنبش اخلاقی در هر شخص است. افراد خودآگاه مسئولیت کامل در مورد اشتباهات خود را می پذیرند. اما آنها به خود و دیگران اجازه نمی دهند که سرزنش سمی و ادامه دار داشته باشند. آنها می دانند سرزنش بیش از اندازه موثر نیست، بنابر این در خلوت خویش با خود صحبت می کنند، خود را تنبیه می کنند و همانجا آشفتگی را پایان داده و خود را درآغوش می گیرند.

4.    فکر کردن به آنچه ندارید

با آرزو کردن نمی توانید حال و گذشته را تغییر دهید، فقط می توانید آینده را نیز از دست بدهید. فکر کردن به آرزوهایتان می تواند احساسات دردناک مانند نارضایتی و پشیمانی را در شما برانگیزد. بعنوان مثال فکر به اینکه اگر شما والدین ثروتمندی داشتید و یا اگر الان در فلان جای دنیا بودید و مواردی مشابه آن.
افراد خودآگاه، وقت گرانبهای خود را هدر نمی دهند که به این مسائل فکر کنند. آنها فقط به شرایطی فکر می کنند که خودشان می توانند آن را بوجود آورند.

5.    احساس ترحم 

بیش از حد ترحم به خود باعث می شود احساس درماندگی و ناامیدی کنید. افراد خودآگاه از غم و اندوه نمی ترسند، اما آنها از درماندگی و ناامیدی دوری می کنند. آنها به جای وقت تلف کردن در مکان هایی که برای آنها دلسوزی می شود به فکر راههایی برای حل مسئله پیش آمده هستند.
حتی وقتی اوضاع بد است، آنها همیشه سپاسگزار هستند و بجای فکر کردن به نداشته هایشان و یا آنچه از دست داده اند بر داشته هایشان متمرکز می شوند.

6. شکایت کردن

بهترین راه برای رها شدن از عصبانیت، شکایت کردن و فریاد زدن نیست، چون این می تواند اوضاع را وخیم تر کند. مطالعه نشان داده است خشمگین بودن و بروز عصبانیت هیچ فایده ای برای دوطرف ندارد. شخصی که خشمگین است آسیب جدی تری به روان خود می زند.
به همین دلیل است که افراد خودآگاه وقت خود را برای شکایت از افراد، تلف نمی کنند. در عوض، آنها وارد مذاکره برای پیدا کردن راه حل می شوند.

7. پذیرش چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید

به جای اینکه وقت خود را برای تغییر دادن چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید، هدر دهید بهتر است به کنارآمدن با آن فکر کنید.
افراد آگاه اگر بدانند چیزی قابل تغییر نیست، خود را برای آن خسته نمی کنند بلکه یا کنار می آیند و یا آن را حذف می کنند.


منبع: www.businessinsider.deمقاله های مرتبط:

در بیان احساس ثروتمند باشیم

چگونه احساس خود را بیان کنیم؟


دسته بندی دانستنی: آنچه باید بدانیم

تگها: احساس-خوب   آلکسی-تایمیا   روابط-اجتماعی