7 قانون خرید لباس


یک کمد لباس متفاوت داشته باشید

یکی از اهداف همه ما در سال جدید می تواند تغییراتی در زمینه سبک لباس پوشیدنمان باشد و دوست داریم سال آینده شیک ترین سال ما باشد. در این مقاله ما 7 قانون خرید را بررسی می کنیم، فقط قبل از آن باید یادآور شویم این قوانین تابع تصمیم های معقول است و اگر در چالش تصمیم احساسی در خرید باشیم نمی توانیم از این قوانین پیروی کنیم، پس در ادامه با ما باشید:

 

1.    لباسی را برای یک بار استفاده نخرید

همه ما گاهی این اشتباه را مرتکب می شویم که برای یک مراسم مهم خیلی زیاد هزینه می کنیم، چون فکر می کنیم باید با پوشیدن لباسی خاص در آن مهمانی بدرخشیم. اما اگر منطقی فکر کنیم بعضی از لباسها با یک تور مسافرتی هم قیمت هستند. اکنون یک سوال مطرح است لذت یک شب لباس خاص پوشیدن بهتر است یا چند روز سفر تفریحی رفتن!

2.    لباس نامناسب در کمدتان نگه ندارید

اگر لباسی که قبلا خریده اید اکنون بدلیل تغییر سایز و یا هردلیل دیگری نمی توانید آن را استفاده کنید در اولین فرصت آن را بفروشید و یا به کسی هدیه کنید.

3.    در حراجی ها خرید کنید

در تخفیف های خارج از فصل خرید کنید. مطمئن باشید با این روش همیشه شما برنده هستید چون لباس ها را با یک سوم قیمت می خرید و این نشانه مدیریت مالی شماست.

 

4.    سیاست یک و یک اتخاذ کنید

یک راه عالی برای نگه داشتن تعداد لباس در اندازه معقول، اتخاذ سیاست یک و یک است، یعنی هر بار که چیز جدیدی اضافه می خرید، یک لباس را بیرون بیاورید (و آن را بفروشید یا آن را اهدا کنید). اینکار نه تنها باعث جلوگیری از سرریز شدن قفسه های شما می شود بلکه به این معنی است که شما باید نسبت به آنچه خریداری می کنید بسیار مطمئن تر باشید. هرگز چیزی را خریداری نمی کنید مگر اینکه کاملاً آن را دوست داشته باشید ، بدون اینکه بدانید که قرار است چیزی را از کمد لباس خود کم کنید.

 

5.    لباس خود را با مبادله کنید

یکی از راه های خوب برای تمیز نگه داشتن کمد لباس شما، تعویض لباسهایتان است. مثلا در مهمانی های دورهمی تصمیم بگیرید آنچه را که به هردلیلی استفاده نمی کنید را همگی بساورید و در مهمانی کالاهای خود را معاوضه کنید.

 

6.    به دنبال جنجال در خرید نباشید

به فکر مد بودن بسیار خوب است اما چون لباسها مدت کمی در زمان مد هستند، شما پس از مدت کوتاهی دیگر آن را نمی پوشید پس یادتان باشد شما سلبریتی نیستید و پولهایتان را هدر ندهید. 

7.    از برندهای معتبر استفاده کنید

شاید لباسهای برند گران هستند اما در طول زمان مقرون بصرفه تر هستند چون دیرتر فرسوده می شوند و خودتان هم حس بهتری دارید.مقاله های مرتبط:

چطور آرایش کنیم؟

بهترین برندهای بدلیجات و جواهرات را بشناسید

مدل های لباس شیک برای نوروز 99


دسته بندی دانستنی: مد و زیبایی

تگها: دانستنی-های-خرید   رنگ-لباس   لباس-مجلسی   مدل-2020   مدوفشن