چرا پوشاک دست دوم بخریم؟


 

تاحالا شده مهمونی دعوت بشید و لباس خواهر یا برادرتون رو بپوشید؟

وقتی دقیق نگاه کنیم ،متوجه میشیم پس اکثر ما لباس دست دوم هم پوشیدیم فقط مربوط به لغضای خانواده و یا حتی بیشتر به دختر خاله و پسرخاله و ... هم رسیده که لباس قرض گرفتیم.لباس قرض گرفتن یعنی پوشیدن لباس دست دوم به همین سادگی!

                       

در ادامه با ما باشید تا چند دلیل اساسی بیاریم که چرا این فرهنگ باید بیشتر رواج داده بشه 

 

1. ارزان بخرید و شیک باشید!

این روزها با افزایش مخارج خانواده، حتما به دنبال این هستید که ارزان، لباس بخرید. قیمت های پوشاک   گاهی واقعی نیست و آنچه می پردازید از ارزش خریدتان خیلی بیشتر است. اما با خرید از سایت هنیل انواع پوشاک دست دوم را در عین زیبایی با پرداخت درصد کمتری از قیمت اصلی بخرید! حتی برندها و مارک های پوشاکی که هرگز فکر خرید آن را به دلیل قیمت بالای آنها نمی کردید، که دیگر تولید نمی شود را حالا با بهترین قیمت درسایت هنیل ببینید!

 

2. کمک به محیط زیست

بجز سود فردی و مالی که خرید و فروش پوشاک دست دوم به همراه دارد، سودمندی دیگر آن کمک به محیط زیست است. مقدار زیادی مواد شیمیایی و آب در تولید لباس استفاده می شود. بصور مثال برای تولید فقط یک شلوار جین حدود 6000 لیتر آب مصرف می شود! زمانی که پوشاک دست دوم میخرید، به کند تر شدن روند این مصارف کمک کرده اید. وقتی لباس خود را میفروشید، نوعی بازیافت انجام داده اید. همچنین تبدیل پوشاکی که از عمر مفید آن باقی مانده به زباله را تا چندسال به عقب انداخته اید و اجازه داده اید تا پوشاک با استفاده ی دوباره مدت طولانی تری در چرخه ی مصرف بماند.

 

3. تنوع تمام نشدنی!

گاهی شما به بوتیک های متفاوت می روید و جنس مورد پسند خود را پیدا نمی کنید و نمی توانید فردا جنس جدید بیابید و باید منتظر پوشاک جدید بمانید. اما در سایت هنیل، همواره پوشاک دست دوم جدید توسط کاربران اضافه میشود و هرروز پوشاک متنوع و ارزان میابید! و حتی خاص هستید. چرا که زمانی که از بوتیک های محلی خرید میکنید، ممکن است دوست شما و افرادی که با آنها در معاشرت هستید نیز همان لباس را بخرند و همزمان در یک موقعیت آن را بپوشید! اما با خرید از سایت هنیل احتمال اینکه مشابه پوشاک خریداری شده خود را ببینید بسیار کم خواهد بود چون ممکن از تولیدی شهر متفاوت و زمان گذشته تر باشد. این گونه لباس ها را در عین زیبایی با بهترین قیمت میخرید.

 

4. لباس بفروشید!

زمانی که لباس مورد پسند خود را میخرید، هیچوفت به این فکر نمی کنید که می توانید درصدی از هزینه ای که برای آن پرداختید را برگردانید. بطور مثال لباس مجلسی خود را به دفعات معدود پوشیده اید، با اینکه زیبایی خود را دارد اما تکراری شده است. وقتی لباسی که دیگر مورد استفاده ی شما نیست را حتی ارزان می فروشید، مقداری از هزینه ای که کردید را برمی گردانید و سود میکنید!

پس خرید لباس دست دوم یعنی همون کاری که سالها کردیم و لباسهای همدیگه رو قرض گرفتیم فقط با یک جامعه آماری بالاتر و چون همدیگه رو نمیشناسیم باید هزینه اش رو پرداخت کنیم.

 

 دسته بندی دانستنی: دست نوشته های هنیلتگها