انواع لباس مجلسی - سری سوم (از سه)


ادامه ... چه لباس مجلسی بپوشیم؟
وقتی نوبت به پیدا کردن لباس برای یک مهمانی یا مجلس شبانه می رسد، گزینه ها بی پایان هستند. برخی از لباس ها مخصوص آب و هوا یا مناسبت های خاص هستند. در ادامه راهنمای شما هستیم برای انواع لباس مجلسی و لباس برای مهمانی های شبانه ویا برای مناسبت هایی مانند تولد، ولنتاین، کریسمس، نامزدی و ... است.

شش دکمه - Blazer Dress

این طرح لباس دارای یقه بزرک و با چهار یا شش دکمه بصورت برگردان بسته می شود. این طرح برای کت مناسب تر است.درصورتی که برای پیراهن استفاده می کنید قد لباس باید کوتاه باشد تا زیباتر دیده شود.

آفتاب گیر - Sun Dress

این مدل در ماه های گرم بهتر پوشیده می شود ، زیرا با داشتن یک بند نازک و یک گردنبند رنگی متناسب است. این لباس ها اغلب در ناحیه کمر محکم تر بوده و دامن آزاد تری دارند. 

پفی - Pouf Dress

این طراحی در دهه 1950 رواج پیدا کرد. این سبک لباس به این دلیل پفی نامیده می شوند که آستر قسمت دامن از جنس کاملا خشک مانند ارگانزا است تا دامن را کاملا پف دار نشان دهد.

کیمونو - Kimono Dress

این لباس سنتی ژاپنی قدمت هزار ساله دارد و کلمه "کیمونو" به معنای لباس یک تکه است. اکنون مدل کیمونو یکی از شناخته شده ترین مدلهای لباس است. در طراحی این لباس، حلقه آستین وجود ندارد و لباس از خط کمر به آستین متصل است. 


دستمال چهارگوش - Handkerchief Hem Dress

پایین این لباس عمومه مثلثی بنظر می آید بگونه ای که انگار چندین دستمال چهارگوش تا شده و کنار هم گذاشته شده اند. 


چینی - Qipao Dress

این لباس یک طرح سنتی چینی است که به قرن هفدهم میلادی در دوران مانچو بازمی گردد. این لباس به طور سنتی با پارچه ابریشمی دوخته می شود، با گلدوزی های ظریف وزیب. در دوطرف این لباس عموما یک چاک بلند طراحی می شود. این لباس نگاهی خیره کننده به فرهنگ پیچیده و جالب زنان چینی دارد.

آستین بلند - Long Sleeve Dress

برای شب های سرد زمستانی، لباس آستین بلند انتخاب کنید. این سبک نه تنها یک انتخاب هوشمندانه برای شب های سرد است، بلکه بسیار جذاب است. لباس های آستین بلند در طیف وسیعی از طرح ها قرار میگیرند مانند ماکسی آستین بلند و یا لباس پفکی آستین بلند. این لباس برای کسانی مناسب است که بازوهای چاقی دارند.


آستین کلوش - Bell-Sleeve Dress

کانون اصلی طراحی این لباس آستین های آن است.مدل این آستین بصورتی است که تا قسمتی از دست تنگ و بعد آن بسیار گشاد (کلوش) می شود.


یقه مردانه - Shirt Dress

یقه این لباس عموما مانند پیراهن های مردانه (یقه کلاسیک و یا دیپلمات) است.جلو این لباس باز و دارای سجاف و دکمه است. به لحاظ ظاهری مانند اینکه شما یک پیراهن مردانه کمی بلندتر پوشیده اید.

 مقاله های مرتبط:

از شب یلدای سنتی تا شب یلداهای مدرن

مدل لباس زنانه مناسب بهار

لباس مناسب افراد چاق

لباس لمه یا شاین

انواع لباس مجلسی - سری دوم (از سه)

مدل های لباس کریسمس 2020

انواع لباس مجلسی - سری اول (از سه)


دسته بندی دانستنی: مد و زیبایی

تگها: فشن   لباس-شب   لباس-مجلسی   مدل-لباس  تگها