انتخاب رنگ لباس


چه رنگ لباسی مناسب شما است 

انتخاب رنگ برای لباس همیشه می تواند مشکل باشد. 
-    گاهی می خواهید لباس شما را جذاب تر نشان دهد یا به اصطلاح عامیانه به شما بیاید. در اینصورت باید با رنگ هایی که باعث جذابیت رنگ طبیعی پوست شما می شود آشنا باشید.  
-    گاهی شما می خواهید برای رویدادی که دعوت شده اید، لباس انتخاب کنید که این کار را پیچیده تر می کند.پوشیدن بهترین رنگ برای یک مناسبت مهم و نشان دادن رنگی برای بیان خلق و خوی شما کار راحتی نیست.
-    گاهی شما می خواهید خودتان باشید و رنگی بپوشید که با روحیه شما سازگار است.
در این مقاله ما سعی می کنیم انتخاب رنگ لباس را در سه وضعیت متفاوت برای شما توضیح دهیم، در ادامه با ما باشید.

1. انتخاب یک رنگ بر اساس رنگ پوست شما

رنگ رگهای خود را بررسی کنید تا رنگ پوست شما مشخص شود. نگاهی به رنگ برجسته ترین رگ های مچ دست خود بیندازید. اگر رگه های شما بنفش یا آبی به نظر می رسد ، پوست خنک دارید. اگر به نظر می رسد سبز رنگ است ،پوست گرم دارید. 
اگر نمی توانید رنگ رگ های خود را تعیین کنید ، یا اگر رنگ آبی و سبز هر دو نمایان هستند، احتمالاً رنگ پوست خنثی دارید. این بدان معناست که در اکثر رنگ ها عالی به نظر می رسید!


•    اگر پوست خنک دارید ، از رنگ های خنک و اقیانوسی استفاده کنید. جالب ترین رنگ برای شما، رنگ گل رز، زمرد، بنفش تیره و آبی یخی است. برای خنثی کردن آنها می توانید از رنگهای خاکستری، سفید و آبی دریایی استفاده کنید. از رنگ نارنجی پرتقالی و زرد که با پوست شما تضاد دارد، خودداری کنید.
شاید همه رنگ هایی که برای پوست خنک پیشنهاد شده به نظر شما زیبا نباشد، اما باید همه آنها را امتحان کنید تا ببینید چه رنگی به شما بهتر می آید.


•    اگر پوستی با رنگ گرم دارید رنگ های گرم و خاکی را امتحان کنید. رنگ هایی مانند عسلی ، مرجانی ،زیتونی و کرم. از بلوز یا جواهرات با رنگ خنک خودداری کنید. 
باز هم ، این بدان معنی نیست که شما فقط به این رنگها محدود هستید. ممکن است هر رنگ گرم و خاکی به نظر شما خوشایند نباشد.
نکات مهم: 
-    لباس های خود را با سایه چشم تان مطابقت دهید تا جذاب تر شوید.
-    انتخاب لباس هایی که به چشم شما نزدیک است، می تواند جلوه شما را بیشتر کند.
-    از سایه سیاه استفاده کنید تا پوست شما را صاف تر نشان دهد و یا خطی سیاه در اطراف چشم اگر خط دور عنبیه شما سیاه است.اگر چشم آبی دارید ، احتمالاً سیاهی اطراف عنبیه شما سایه از رنگ عقیق دارد، پس در همان گروه سایه چشمتان را انتخاب کنید.


2.    لباس برای مناسبت ها

•    برای مصاحبه شغلی رسمی، آبی یا سیاه بپوشید. این رنگ ها خنثی هستند و اعتماد، اطمینان و حرفه ای بودن شما را منتقل می کنند. همچنین آبی و سیاه می توانند بلوغ فکری و جدی بودن شما را به نمایش بگذارد.


•    برای مصاحبه های رسمی از رنگ های روشن مانند نارنجی خودداری کنید.


•    اگر برای شغلی مصاحبه دارید که باید خلاقیت شما را نشان دهد از رنگ های روشن تر استفاده کنید. این رنگ کاملا باید متناسب به سلیقه شما بوده و خلاقیت شما را به نشان دهد.


•    مهم نیست که برای چه شغلی مصاحبه می کنید، از جواهرات سنگین استفاده نکنید. مصاحبه گر باید بتواند بر شما و مهارت های شما تمرکز کند ، نه جواهرات یا لباس های شما.


•    برای نمایش حرفه ای بودنتان از رنگ های خنثی استفاده کنید. سبک لباس کاری قطعاً به قوانین شرکت بستگی دارد، اما باید تا زمانی که متوجه شوید فرم اصلی لباس شما چیست از لباس هایی به رنگ خاکستری، برنزه، مشکی، آبی یا قهوه ای استفاده کنید.


•    رنگ سفید هم بسیار جذاب و خنثی است ،اما حتما آن را تمیز نگه دارید. هیچ چیز بدتر از لباس سفیدی نیست که روی آن لکه باشد. رنگ سفید برای بهار و تابستان بهترین است. اگر در زمستان آن را می پوشید، یک ژاکت ضخیم یا بافت یقه هفت برای روی آن انتخاب کنید.


•    رنگ سیاه یا قرمز را امتحان کنید. رنگ سیاه، هوش، درون گرایی و اعتماد به نفس شما را منتقل می کند ، در حالی که رنگ قرمز حاکی از شور و اشتیاق است.ترکیب این دو رنگ می تواند جلوه ای ماندگار در ذهن مخاطب شما ایجاد کند.


•    لباس و کفش مناسب با آب و هوا را انتخاب کنید. به عنوان مثال، از پوشیدن صندل در زمستان و یا چکمه بالای زانو در پاییز خودداری کنید.


•    اگر می خواهید عکس رسمی برای کارتان بگیرید ویا برای کسی که شما را نمی شناسد عکس بفرستید، از رنگ هایی با کنتراست بالا استفاده کنید. رنگ هایی مانند سیاه و سفید به خوبی تضاد دارند و باعث می شوند در عکس با اقتدار نشان داده شوید. همچنین رنگ هایی با کنتراست بالا، باعث نمایش بهتر رنگ پوست شما می شود.


•    از پوشیدن لباس مشکی یا سفید برای عروسی خودداری کنید.از آنجا که عروس و داماد به احتمال زیاد در یک عروسی رسمی از این رنگ ها استفاده می کنند، از پوشیدن سیاه و سفید خودداری کنید. هر رنگ دیگر خوب است ، تا زمانی که به رنگ عروسی خیلی شباهت نداشته باشد. 


•    برای عروسی های زمستانی ، جواهراتی مانند زمرد و آبی تیره را امتحان کنید و برای عروسی های تابستانی، رنگ های روشن و شفاف مانند زرد را انتخاب کنید.

 

3.    انتخاب رنگی که با روحیه شما مطابقت داشته باشد.

•    اگر احساس آرامش و اطمینان دارید، از لباس آبی استفاده کنید. آبی احساس آرامش و مثبت بودن شما را نشان می دهد و تصور می شود که شما خلاقیت و استقلال دارید. اگر میخواهید احساس آرامشتان را منتقل کنید، آبی بپوشید. 


•    اگر احساس استرس یا اضطراب دارید، رنگ آبی بپوشید. این به شما آرامش می دهد.


•    اگر احساس خلاقیت دارید، رنگ هایی مانند زرد، سبز، بنفش و نارنجی برای انتقال یک روحیه هیجان زده و الهام بخش مناسب هستند. این رنگ ها همچنین توجه افراد را جلب می کند.


•    اگر می خواهید زیاد جدی نشان داده نشوید از لباس رنگ روشن و ساده استفاده کنید.


•    اگر می خواهید احساس قدرت و توانمندی داشته باشید، قرمز بپوشید. سرخ بیانگر قدرت ، شجاعت و شور و اشتیاق است ، به ویژه در محیط های تجاری. اگر می خواهید کسی را ترغیب کنید یا تحت تأثیر قرار دهید ، رنگ قرمز انتخاب مناسبی است.


•    برای نشان دادن روحیه هنری، رنگ ها را ترکیب کنید. اگر احساس هنری و خلاقیت بیشتری دارید از رنگ های مختلفی استفاده کنید که با یکدیگر مطابقت دارند. ترکیباتی مانند نارنجی و فیروزه ای یا صورتی و سبز را امتحان کنید.


•    با پوشیدن رنگهای مات(پاستیلی) حالت آرام داشته باشید. رنگ هایی مانند نعنایی، صورتی و اسطوخودوس اثری دوستانه و آرامش بخش دارند. این رنگ ها را در آخر هفته یا تعطیلات بپوشید.دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک

تگها: رنگ-لباس   فشن   لباس-ست   مدوفشن  تگها