مراکز خرید لباس وان - ترکیه


وان ترکیه

وان (ترکی استانبولی: Van) بزرگترین شهر در شرق ترکیه که مرکز استان وان می‌باشد. وان یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است با جمعیتی نزدیک به ۶۰۰٬۰۰۰ نفر است. زبان مردم این شهر کردی کرمانجی است اما چون زبان رسمی کشور ترکیه، ترکی استانبولی است علاوه بر کردی کرمانجی بسیاری از مردم این شهر به زبان ترکی نیز سخن میگویند.

این شهر از شمال و غرب به دریاچه وان از شرق به کوه‌های مرتفع سیاه کوه و اِرک و از جنوب به کوه آرتوس چسبیده‌ است.عمده شهرت جهانی این شهر به دلیل وجود گربه‌های سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زردرنگ است که به گربه وان مشهورند. همچنین وان نام دریاچه‌ای است که شهر وان در شرق آن واقع است.

مراکز خرید لباس در وان

وان ای وی ام - VAVM 

این مرکز خرید در بلوار معروف جمهوری قرار دارد. وان ای وی ام به وسعت 30 هزار متر مربع، اولین و تنها مرکز خرید این شهر در استانداردهای بین المللی است که با طراحی ویژه در 5 طبقه و 2 طبقه زیرزمین و فروشگاه هایی که بیش از 90 برند معروف دنیا را به فروش می رسانند پذیرای توریستهای بسیار زیادی است. این مرکز را می توان بزرگترین سرمایه گذاری بخش خصوصی در تاریخ شهر وان دانست که به مرکزی برای جذب توریست استان های اطراف و حتی گردشگران ایران تبدیل شده است.

آتاسوی -  Atasoy Art

در این مرکز خرید می‌ توانید زیورآلات نقره‌ای سیاه قلم را که یکی از محبوب‌ترین اجناس نیز هست را به وفور پیدا کنید و در واقع سیاه قلم از ترکیب نقره، سرب و گوگرد می‌باشد. با ورود به این مکان با کلی زیورآلات خوشگل که از نقوش پادشاهی اوراتور الهام گرفته شده است مواجه خواهید شد. در واقع این زیورآلات در میان گردشگرانی که به شهر وان سفر می‌کنند بسیار محبوب بوده که می‌توان به جواهرات سیاه قلم، گردنبند، گوشواره، حلقه‌های دست‌ساز و حتی عتیقه اشاره نمود.

کاظم کارابکیر - Kazim Karabekir

مراکز خرید خیابان کاظم کارابکیر از مراکز خرید وان است که مطمئناً بسیاری از مسافرانی که به شهر وان سفر می‌کنند بدون خرید لباس از آن خارج نمی‌شوند و اینکه مغازه و پاساژهای خرید بسیاری در خیابان جمهوریت و کاظم کارابکیر وجود دارند که تماما مربوط به فروش پوشاک هستند

 

 

 مقاله های مرتبط:

مراکز خرید بدروم - ترکیه

مراکز خرید لباس استانبول - ترکیه

مراکز خرید کوش آداسی - ترکیه

مراکز خرید ازمیر - ترکیه

مراکز خرید مارماریس - ترکیه

مراکز خرید آنتالیا - ترکیه

مراکز خرید آنکارا - ترکیه

مراکز خرید ترابزون - ترکیه


دسته بندی دانستنی: مراکز خرید لباس داخلی و خارجی

تگها: آنتالیا   آنکارا   ترکیه   مراکزخرید  تگها