انواع عینک های آفتابی


مدل های عینک آفتابی را بشناسیم

عینک آفتابی یکی از جذاب ترین اکسسوری هایی است که افراد در فصول مختلف سال استفاده می کنند. عینک آفتابی نه تنها صورت را زیباتر نشان می دهد بلکه استایل شما را در دید مخاطب بسیار جذاب می کند. البته عینک آفتابی هم مانند هر وسیله دیگری باید به صورت شما بیاید، اما قبل از اینکه بدانبم چه عینکی به صورت ما می آید، باید انواع عینک های آفتابی را بشناسیم.

در این متن شما را با انواع عینک های آفتابی آشنا می کنیم

 

عینک مدل خلبانی (هوانوردی) aviator

عینک آفتابی به سبک هوانوردی ابتدا توسط خلبانان ، هاوایی و تام کروز محبوبیت پیدا کرد و اکنون به محبوب ترین مدل عینک در سراسر دنیا تبدیل شده است. ویژگی های بارز آن، مدل قاب، رنگ های خاص و ساده، قاب های فلزی و کیفیت شیشه های آن است. این مدل عینک برای مردان با پیراهن آستین کوتاه در دید مخاطب معجزه می کند.

عینک مدل پروانه ای (چشم گربه ای) Butterfly / Cat-Eye Sunglasses

بطور کلی، عینک آفتابی فریم پروانه ای، می تواند از نظر سایز، ارتفاع و حتی شکل متفاوت باشد. سایز بزرگ این سبک های پروانه ای یک مزیت کاربردی است چون قسمت زیاد صورت را از اشعه های مضر خورشید می پوشاند. برای افرادی که بینی بزرگ دارند مناسب است.

عینک مدل مستطیلی Rectangle

عینک آفتابی مستطیل دارای قاب هایی است که از طول بلندتر هستند. قاب های مستطیل به خوبی روی صورت های گرد می نشیند. چهره های بیضی نیز می توانند از این قابها استفاده کنند.

عینک مدل گرد کوچک Round / Semi-Rimless

ابتدا در سال 1947 این عینک وارد بازار شد ، ممکن است این عینک را روی چشم افراد مشهور در عکس ها دیده باشید. مالکم ایکس، جف گلد بلوم، جان لنون و سرهنگ ساندرز از این افراد هستند. از سال 2018 دوباره این سبک طرفدار پیدا کرده است.

مدل عینک شیلد Shield

این عینک آفتابی یک شیشه بزرگ دارد. آنها بطور جدی در برابر آفتاب از چشم محافظت می کنندزیرا تمام چشم را می پوشانند. این قاب ها برای روزهای طولانی در خورشید عالی هستند.

عینک مدل مربع Square

عینک آفتابی مربع به دلیل داشتن زوایای چهارگوش باعث می شود چهره شما جانبی مستطیل به نظر برسد. معمولاً این مدل اگر در سایز بزرگ باشد چهره را خشن نشان می دهد.

عینک مدل Wrap 

این عینک آفتابی مناسب برای ورزشکاران و افرادی است که می خواهند مانند ورزشکاران به نظر برسند. روکش آنها خاصیت آیرودینامیکی دارد و قاب سبک آن باعث می شود احساس کنید که اصلاً چیزی روی صورت ندارید. مدل فریم های زاویه بسته آن بیشتر چشم شما را می پوشانندو اجازه نمی دهند که اشعه ماوراء بنفش از پهلو به پشم وارد شود. برای فعالیت های برفی بسیار عالی است.

عینک مدل Double Bridge

این مدل عیک دو پل در قسمت میانب روی بینی دارند. یک عینک کاملا خاص است که در هر دوره ای طرفداران خاص خودش را دارد.

 

 مقاله های مرتبط:

مدل های لباس عید دخترانه - قسمت سوم: 13 تا 16 سال

مدل های مو در زمان کرونا

مزایای خوش تیپ بودن

انواع عطرهای لانکوم

نقش موتیف حیوانی در طراحی لباس

یلدا چی بپوشم؟

جمعه سیاه ، Black Friday

لباس با چرم ورنی  (Patent Leather)

ساعت های برند را بیشتر بشناسیم

چه لباسی در کنسرت بپوشم؟

آئینه اتاقهای پرو

مدل لباس های شیک تابستانه

تاریخچه کفش آل استار All star converse

18 ایده رنگ مو در سال 2020

لباس پوشیدن به سبک زنان فرانسوی

مدل لباس زنانه مناسب بهار

نکاتی که فروشندگان موفق به آن عمل می کنند


دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک

تگها: مدوفشن   دانستنی-های-مد   فشن   دانستنی-های-خرید   مرد-جذاب  تگها