لباس با چرم ورنی  (Patent Leather)


لباس با چرم ورنی  (Patent Leather)

 یک زیبایی غیرقابل وصف  

چرم ورنی (Patent Leather) چرم ورنی چیست؟ این نوع چرم که به آن چرم لاکی یا براق در لفظ فارسی و شاین در لفظ انگلیسی هم گفته می‌شود، از انواع چرم طبیعی است که از پوست گاو، گوساله و گاهی از پوست بز تهیه می‌شود و رویه آن با لاک خاصی پوشش داده می‌شود تا سطح و ظاهری براق پیدا نماید. 

 

بنابراین ظاهر براق مشخصه اصلی محصولات از جنس چرم ورنی است. لاک‏‏‌های محافظتی ورنی در انواع مختلف بی رنگ و رنگی قابل تولید می‌باشند. رنگ پودری ورنی نیز به عنوان یک لایه بی رنگ برای محافظت و یا افزایش براقیت قطعات رنگ آمیزی شده بکار می‌رود.

 

علی رغم اینکه عمر چرم‌های ورنی معمولاً در مقایسه با چرم‌های دیگر، کمتر است، اما به دلیل خاص بودن، چرم پرفروشی به شمار می‌رود. در واقع محصولات چرم ورنی به دلیل ظاهر براق، شیک و لوکس آن، اکثراً کاربرد رسمی و مجلسی دارند.

 

لذا اگر سری به کالکشن‏‏‌های جدید مد و لباس بزنید شاهد طرح‏‏‌ها و کارهای زیبایی از این چرم خواهید بود و تقریبا تمامی برندهای معروف و غیر معروف از این جنس کالا در طرح هایشان استفاده می‌نمایند. 


در اواخر سال 2019 چرم براق بخصوص در رنگ سیلور و گلد جایگاه خوبی در بازار دنیا پیدا کرد و در فشن شو های مختلفی از آن استقبال شد. ورنی سیلور شما را جدی تر و جذاب نشان می دهد و ورنی گلد شما را شادتر و باانگیزه تر نشان می دهد.

 

​​​​​​​


ورنی مشکی که از دوره های قبل همیشه جزو لاکچری ترین کفشهای مجلسی بوده است. شاید کمتر متریالی در لباس میتوان پیدا کرد که در تمام دوره ها جزو مد مطرح باشد و چرم براق جزو همین متریال است.


 مقاله های مرتبط:

جمعه سیاه ، Black Friday

مدل لباس های شیک تابستانه

نکاتی که فروشندگان موفق به آن عمل می کنند

7 قانون خرید لباس

بهترین برندهای بدلیجات و جواهرات را بشناسید


دسته بندی دانستنی: مد و زیبایی

تگها: جدیدترین-مدل-لباس-مجلس   دانستنی-های-خرید   فشن   لباس-زنانه   لباس-زنانه-مجلسی   مدل-2020   مدوفشن  تگها