صنعت مد و سوخت های فسیلی


استفاده از الیاف مصنوعی برای محیط زیست مناسبه؟

گروه های تبلیغاتی اعلم کرده اند، صنعت مد "اعتیاد خطرناکی" به سوخت های فسیلی پیدا کرده است

بر اساس گزارش جدید، صنعت مد جهانی " اعتیاد خطرناکی" به الیاف مصنوعی ساخته شده از سوخت های فسیلی پیدا کرده است تا بتواند مقادیر زیادی لباس را که به سرعت هم در حال افزایش است، به خریداران عرضه کند.

تحقیقات در سلامتی زمینه موجودات دریایی همیشه در حال پیشرفت است و مشخص است میکروفیبرها به موجودات دریایی آسیب می رسانند و مطالعات اولیه نشان می دهد که می توانند رشد ریه را مختل کنند.

اثرات کربن پلی استر نیز در حال رشد است. در سال 2015 ، تولید این ماده که از روغن حاصل می شود، منجر به تخمین 700 میلیون تن CO2 است. پیش بینی می شود این رقم تا سال 2030 تقریباً دو برابر شود.


این گزارش همچنین "ارتباط چشمگیری" بین ظهور پلی استر و انفجار لباس ارزان و بی کیفیت دارد که  با این روند، بحران زباله در حال افزایش است.
در این گزارش آمده است که برخی از مارک ها در حال حاضر بیش از 20 مجموعه در سال تولید می کنند و مردم 60 درصد بیشتر از 15 سال قبل لباس می خرند، اما آنها را برای مدت نصف زمان قبل از آن لباس را می پوشند.

Urska Trunk ، مدیر مبارزات بنیاد Changing Markets می گوید: "بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند که مد سریع، مد فسیلی است." اعتیاد مارک های مد به پلی استر ارزان و سایر الیاف مشتق از روغن در زمانی رخ می دهد که جهان از سوخت های فسیلی دور شد.

"اما دور از استفاده از الیاف مصنوعی، که باعث فاجعه زیست محیطی است، برندها می خواهند شما فکر کنید که این مسئله را کنترل کرده اند و می توانند لباسهای بیشتری تولید کنند."

​​​​​​​

لورا دیاز سانچز، کارشناس محیط زیست اعلام کرد: "این یک پیام فوری بیدار کننده است. ما در حال حاضر آنچه را که پوشیده ایم می خوریم و تنفس می کنیم زیرا لباس های ما دائما میکرو الیاف تولید می کنند.
از آنجا که میکروفیبرها به طور طبیعی تجزیه نمی شوند، ما مجبور خواهیم بود برای همیشه با آنها زندگی کنیم.


 مقاله های مرتبط:

ده ایده برتر فشن برای سال 22-2021

تاریخچه کت و شلوار

شما خوش تیپ هستید؟

انواع عینک های آفتابی

مدل های لباس عید دخترانه - قسمت سوم: 13 تا 16 سال

تاثیر مدل لباس در خوشحالی شما

مدل های مو در زمان کرونا

نقش موتیف حیوانی در طراحی لباس

یلدا چی بپوشم؟

چه لباسی در کنسرت بپوشم؟

مدل لباس های شیک تابستانه

18 ایده رنگ مو در سال 2020

لباس پوشیدن به سبک زنان فرانسوی

مدل لباس زنانه مناسب بهار


دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک

تگها: مدوفشن   دانستنی-های-مد   فشن   احساس-خوب  تگها