نکات مهم در انتخاب کت و شلوار داماد


 کت و شلوار داماد، توکسیدو


سالهای گذشته وضعیت لباس داماد کاملا ثابت بود و داماد از انتخاب و نظر دادن معاف! اما اکنون واژه تاکسیدو این حق انتخاب را به داماد داده است.
تاکسیدو بمعنی لباس مخصوص مردانه است که با سلیقه شخصی انتخاب می شود. وجود ساتن یا هر نوع پارچه براق دیگر در بخش هایی از تاکسیدو را می توان مهم ترین تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو دانست. تا مدتی قبل از پارچه ساتن در تاکسیدوها بیشتر استفاده می شد، اما امروزه تنها در بخش های کوچکی از این نوع لباس ها استفاده می شود. به عنوان مثال در لبه های یقه، جیب ها و حتی گاهی در دکمه ها از ساتن استفاده می کنند. 
اما مسئله مهم این است که شخصی سازی زیادی در یک تاکسیدو عروسی میتواند وجود داشته باشد ، فقط بزرگترین اشتباهی که داماد می تواند در انتخاب کت و شلوار خود انجام دهد، این است که مدل لباس با شخصیت او درست نباشد.

​​​​​​​

حساسیت روی این لباس به این دلیل است که پارچه، سبک، تناسب و همه جزئیات بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار می گیرد و به خاطر همه خواهد ماند.

در حالی که تاکسیدوهای مشکی معمولاً به عنوان پیش فرض های سنتی در مراسم عروسی هستند اما اکنون بیش از هر زمان دیگری، کت و شلوارهای رنگی مختلف انتخاب می شود. 

بنابراین داماد چه انتخابی داشته باشد؟ آیا داماد در سال 2021 به سادگی به سراغ ست مشکی و براق سنتی می رود؟ در این راستا ؟ اد تورکو، کارگردان هانتسمن یک الگوی  مناسب ارائه می دهد:
" داماد باید مناسب کت و شلوار راحت بپوشد" 
او بر این عقیده است که در این روز شاد و پر استرس، داماد حداقل باید به خودش رحم کند و کت و شلوار راحت تری بپوشد، لباس تنگ و پارچه سنگین قطعا مناسب نیست.
در ادامه، بهترین کت و شلوارهای عروسی را طبق نظریه برخی از متخصصان در مجلات مختلف و برجسته را می آوریم. لطفا همراه ما باشید:

با استفاده از رنگ مشکی سنت دامادی آن را زیبا نگه دارید
تاکسیدو مشکی گزینه ای واقعی برای دامادانی است که به لباس سنتی علاقه دارند و برای کسانی که ممکن است نگران باشند که ظاهر کلاسیک ممکن است استایل جذابی از آنها نشان ندهد، مناسب نیست. 

تاکسیدو سفید بپوشید و با عروس ست کنید
در حالی که هرگز پوشیدن لباس سفید به عنوان مهمان به دلیل احترام به عروس مناسب نیست، چنین محدودیتی برای داماد وجود ندارد. در حقیقت، تاکسیدو سفید برای مراسم عروسی که در خارج از خانه در ماههای بهار و تابستان برگزار می شود ایده آل است. 

برای دامادانی که به دنبال تفاوت هستند اما جسور نیستند
این داماد ها دوست دارند رنگی غیر از تاکسیدو مشکی بپوشند اما سایه ای مشابه آن را انتخاب می کنند. رنگهایی مانند سورمه ای، دودی، قهوه ای و ... که از بین اینها رنگ سبز تیره از محبوبیت خاصی در سال 2020 برخوردار بوده است. 

برای دامادانی که می خواهند عامیانه تر دیده شوند
برخی از دامادها تمایل دارند کمی شخصیتشان ساده و عامیانه نشان داده شود و از مرکز توجه بودن فرار می کنند، در این حالت رنگ خاکستری و کرمی یا برنزه توصیه می شود.


 مقاله های مرتبط:

شما خوش تیپ هستید؟


دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک

تگها: دانستنی-های-مد   فشن   استایل-مردانه  تگها